A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat panaszt tett az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál, illetve levélben kérte a Román Labdarúgó Válogatottat (FRF), hogy vizsgálják ki a Sepsi OSK és a FC Petrolul Ploiești csapatának március 4-i mérkőzésén történt magyarellenes megnyilvánulásokat.

A Prahova megyei Ilie Oană Stadionban megtartott mérkőzésen aratott győzelem révén a piros- fehérek bejutottak a Román Kupa elődöntőjébe, 1–0 arányban legyőzve a másodosztályban érdekelt ploiești csapatot. A Sepsi OSK csapatát több mint 100 háromszéki szurkoló is elkísérte a kiszállásra, ahol magyarellenességben sem volt hiány, a hazai pályán játszó csapat szurkolói Magyarország-ellenes obszcén bekiabálásokkal hívták fel magukra a figyelmet, „bozgoroztak”, és a Kifele a magyarokkal az országból rigmus is felcsendült, illetve öngyújtókat és pénzérméket dobáltak Niczuly Roland OSK-s játékos irányába. Iulian Călin játékvezető a 89. percben a xenofób
bekiabálások miatt a mérkőzést félbeszakította, az öltözőbe parancsolta a csapatokat, majd a néhány perces kényszerszünet után lejátszották a mérkőzést.

Benkő Erika, a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat igazgatója kiemelte: „Felháborító a futball mérkőzések alkalmával tapasztalt magyarellenes, diszkriminatív megnyilvánulások sora. Azt akarjuk, hogy a román-magyar csapatok közti sportjátékok a fair-playen alapuljanak, és ne az
etnikai megkülönböztetésen. Éppen ezért felkérjük az illetékes szerveket, hogy a lehető legsúlyosabb szankciókkal sújtsák a szóban forgó csapatot, hogy tegyenek hatékony lépéseket a magyarellenesszurkolói megnyilvánulások ellen, amelyek nem csak sportszerűtlenek, de megfélemlítik a magyar közösség tagjait és méltóságukban alázzák meg őket.”