A craiovai szurkolók magyarellenes, xenofób skandálásait Andrei Florin Chivulete játékvezetö nem nézte jó szemmel: a 24. percben megállította a Sepsi OSK elleni mérkőzést és arra kérte a bemondót, hogy figyelmeztesse a szabályszegő szurkolótábort arra, hagyják abba a magyargyűlölő rigmusok kiabálását. Mivel ez nem történt meg a 10 perces kényszerszünet után sem, a játék 25. percében lefújta a meccset.

Andrei Florin Chivulete játékvezető már a játék 24 percében megállította a mérkőzést és kérte, hogy hangosbemondón figyelmeztessék a rendbontó szurkolókat, ami meg is történt, de nem hozott eredményt, a craiovaiak tovább szidták a székelyföldi csapatot és a magyarokat, az kiabálva:  „Magyarok, magyarok, kifelé az országból!”

A bíró által elrendelt kényszerszünetet követően is folytatódott a magyarellenes skandálás a sepsiszentgyörgyi stadionban, ezért Andrei Florin Chivulete lefújta a mérkőzést és a Román Labdarúgó Szövetség elé terjeszti az ügyet.

GSP román sportoldal szerint mindkét csapat szurkolótáborától felhangzottak xenofób üzenetek, ezt a híradást erősítette fel átvett hírében az Adevărul is. A háromszéki Covasna Media román hírportál, illetve helyszíni információk szerint azonban a craiovai szurkolók kezdték el a magyarok gyalázását és végig az ő hangjuktól volt hangos a lelátó.

Érdemes emlékezni arra is, hogy az előző szezonban ugyancsak a Sepsi OKS ellen, de akkor Craiován a bíró szintén megszkította a mérkőzést a magyarellenes rigmusok miatt, azt a találkozót azonban egy rövid kényszerszünet után végigjátszották.

A vasárnapi sepsiszentgyörgyi mérkőzés felfüggesztése elrettentő példaként szolgálhatna a kluboknak és azoknak a szurkolóknak, akik nem képesek türtőztetni magukat.

A Sepsi OSK–FCU Craiova mérkőzés 25 percnyi játékidejében egyébként nem született gól, de a meccs felfüggesztése után a kivetítőn megjelent a háromszéki csapat 3–0-ás zöldasztalos győzelmét hirdető felirat. A szabályzat szerint ugyanis az ilyen esetben a vétkes klub zöldasztalnál 3–0-ra elveszíti a mérkőzést.

Mivel a Román Labdarúgószövetség (FRF) etikai és fegyelmi bizottsága elé kerül a vasárnapi mérkőzés ügye, még nem érdemes biztosra venni a székely csapat győzelmét, ugyanis amennyiben a bizottság úgy értékeli, hogy a szentgyörgyiek részéről is elhangoztak rasszista bekiabálások, akkor dönthet úgy, hogy mindkét csapat számára 3–0-ás zöldasztalos vereséget állapít meg büntetésképpen az egyéb szankciók mellett.

A mérkőzésen jelen lévő Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester Facebook-oldalán azt írta: „Tűrhetetlen és elfogadhatatlan, ahogyan a szélsőséges szurkolók gúnyt űznek a fociból és a sportból a minősíthetetlen magyargyűlölő viselkedésükkel. Ugyanakkor ma végre először meghozták a megfelelő döntést, ami azt gondolom egy nagyon fontos és jó döntés: a bíró leállította a mérkőzést a magyarellenes megnyilvánulások miatt. Az ügyet a továbbiakban a szövetség Fegyelmi Bizottsága fogja elbírálni, a bíró jelentése alapján. 3–0 kell legyen az eredmény a javunkra!”

(Forrás: maszol,ro)